occlumens.eu

Adam 14.12.2020

Jak działa Bitcoin? a może Jak mogę zostać obywatelem sieci? jak i

Polecane: http://www.emlodziez.pl/

Bitcoin działa poprzez centralną jednostkę przetwarzającą (znaną również jako węzeł przekaźnikowy), która dla każdego nowego posta otrzymuje nowy węzeł równorzędny. Praca sieci polega na jednoczesnym akceptowaniu i odrzucaniu wszystkich istniejących postów. Sam post nie jest zaszyfrowany, więc treść posta nie jest zablokowana. Umieszczenie nowego posta w blockchainie nie wymaga głosowania z sieci. Zawartość blockchaina jest zakodowana w taki sposób, że nie można jej dowolnie modyfikować.

Jak mogę zostać obywatelem sieci?

Obywatelem sieci można zostać na wiele sposobów. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci w drodze.

Zostań lepszym ratownikiem. Gdy ktoś dzwoni pod numer 911, masz 100% pewności, że dzwoni na policję lub do biura szeryfa. Jeśli ktoś będzie próbował Cię wyłudzić, możesz być w 100% pewien, że nie zadzwoni na policję ani nie będzie próbował Cię wyłudzić z sieci. Jest to szczególnie ważne, jeśli jako pierwsza udzielasz pomocy osobie, która została poważnie ranna lub zabita.

Za ladą znajduje się komputer, który pilnuje łańcucha bloków i działa jako "osoba udzielająca pierwszej pomocy". Jeśli coś złego stanie się Tobie lub Twoim rzeczom, możesz mieć 100% pewności, że komputer nie opuści Twojej posesji bez Twojej zgody.

W każdym pokoju w domu znajduje się komputer. Jeśli wydarzy się coś złego, możesz być w 100% pewien, że ktokolwiek uzyskuje dostęp do sieci, nie uzyska dostępu do Twoich kluczy prywatnych. W ten sposób każdy, kto spróbuje uzyskać dostęp do Twojego portfela, nie będzie mógł wypłacić środków ani zmienić hasła.

Każda transakcja ma podpis elektroniczny. Jeśli ktoś prześle Ci transakcję, której nie możesz wypłacić, możesz mieć 100% pewności, że nie została podpisana Twoim kluczem prywatnym.

Każdy blok transakcji ma podpis elektroniczny. Jeśli ktoś zablokuje Twoje konto, oznacza to, że znalazł drogę do Twojego portfela i może wycofać Twój klucz prywatny. Jeśli ktoś płaci Ci Bitcoinem, to dlatego, że podoba mu się Twój pomysł, a Ty spełniłeś rolę "współpracownika". Nie wysłali Ci BTC za darmo!

Każdy blok transakcji ma podpis elektroniczny. Jeśli ktoś akceptuje BTC po raz pierwszy, to dlatego, że podoba mu się jego pomysł, a Ty spełniłeś rolę "współpracownika". Jeśli ktoś akceptuje Twoje saldo i przekazuje je innemu użytkownikowi, dzieje się tak dlatego, że cieszy się, że jest Twoim użytkownikiem. Jeśli ktoś przeleje Twoje bitcoiny na inny adres, to dlatego, że chce, abyś miał pełną kontrolę nad swoimi środkami. Jeśli ktoś prześle Twoje bitcoiny znajomemu, to dlatego, że chce zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Jeśli ktoś wyczyści Twoje saldo, możesz mieć 100% pewności, że nie zostało wydane nielegalnie.

Jak działa Bitcoin?

Każda moneta cyfrowa jest powiązana w systemie z publiczną księgą rachunkową. Kiedy ktoś przesyła bitcoiny na adres innego użytkownika, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów. Następnie transakcja jest podpisywana kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby ktoś wysłał nasze bitcoiny bez naszej zgody. Oto kilka pomysłów, które pokażą Ci, jakie to proste.

Zostań lepszym ratownikiem. Gdy ktoś dzwoni pod numer 911, możesz mieć 100% pewności, że osoba próbująca się z Tobą skontaktować jest zamierzonym odbiorcą. Jeśli popełniono przestępstwo, masz 100% pewności, że sprawcą nie jest żaden z Twoich znajomych.

Nie podawaj nikomu swojego adresu. Jeśli ktoś o to poprosi, masz 100% pewności, że podany adres nie zostanie dostarczony. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku małych transferów

Tagi: waluty wirtualne